تعریف کلی از فنگ شویی

 فنگ شویی چیست؟

 عبارت فنگ شویی به صورت تحت الفظی به معنای باد وآب است.و مفهوم آن این است که هر آن چه در پیرامون ماست از انرژی فعال به وجود آمده است.حتی اشیای بی جان مانند صندلی، میز یا ساختمان دارای انرژی سیال هستند.

فنگ شویی هنر و علم زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست و مبدا آن در تعالیم تائوئیسم نهفته است.

فنگ شویی به نظامی از قوانین کهن چین تعلق دارد.از هزاران سال پیش چینی ها خانه های خود را به کمک آن مکانی برای خوش بختی می ساختند ومی آراستند.

با استفاده از فنگ شویی می توان شرایط داخل آپارتمان را به نحو موثری عوض کرد.هنگامی که موفق شویم آپارتمان خود را از مکانی برای بیتوته شبانه به یک خانه تبدیل کنیم، از نظر فنگ شویی در مسیر درستی قرار گرفته ایم.این کار به راحتی با تغییر نظم مبلمان خانه یا نور پردازی مناسب در گوشه های تاریک خانه عملی است.

 فنگ شویی هنر قدیمی و کهن چینی مربوط به شش هزار سال قبل است و هدف آن شکل دهی هماهنگ مکان زندگی انسان ها است.

 ریشه های فنگ شویی 

 تائوئیسم

فنگ شویی قسمتی از تعالیم مذهبی-فلسفی تائوئیسم در چین است.قدیمی ترین نسخه نگاشته شده در تعالیم تائو ،تائو ته کینگ نام دارد که معنای آن کتاب طریقت و قدرت آن است.

نگارنده این کتاب لائوتسه است که نام وی معانی بسیاری دارد،از جمله استادپیر. دوران حیات لائوتسه بین سیصد تا ششصد سال پیش از میلاد مسیح تخمین زده شده است.

کاتب تائو ته کینگ مشتمل بر ۸۱ گزین گویه فلسفی است که حاوی تعالیم بسیار ارزنده ای هستند.

مفهوم تائو ابتدا، ازل و خالص است که تمام هستی و کائنات از آن آفریده شده اند. مفهوم دیگر آن طریقت زندگی انسان است که چنانچه طبق معیار های اخلاقی طراحی شود با طبیعت هماهنگ خواهد بود.

تائوی بزرگ مشتمل بر چندین تائوی کوچک است که فنگ شویی، مراسم جشن چای و نقاشی از طبیعت نیز جزو آن ها به شمار می روند.در تمامی ۸۱ گزین گویه تائو ته کینگ نشانه هایی برای شناخت و پیروی از تائو وجود دارد.

 

 روی پشت اژدرلاک پشت مربع هایی با عدد و رنگ مخصوص وجود دارد.

از روی لاک پشت 4 علم بوجود آمد: رمل، نجوم، فنگ شویی، اعداد

این نقشه گنج باستانی از 9 خانه درست شده که با 8 خانه کار داریم که بیشتر با باگوا شناخته شده.

هر شخصی عنصر مربوط به خود را دارد.که باید محاسبه گردد. و هر شخصی در محل زندگی خود یک جایگاه مخصوص به خود دارد.

در فنگ شویی 5 عنصر وجود دارد: 

آب

چوب

آتش

خاک

فلز

 مفهوم بعضی از نمادها در خانه

گلها:گل صد تومانی،نیلوفر آبی، درخت کنار، گل داوودی و ..

گیاهان تزئین، خوش شانسی ، برکت و انر‍ژی چی را به خانه می آورند. مطمئنا گیاهان زنده بهترین انتخاب برای خانه شما هستند، بطوریکه انرژی قوی ترمیم را بهمراه دارند. اما تصاویر گیاهان یا گیاهان ابریشمی با کیفیت بالا معمولا در فنگ شویی بکار می روند.(استفاده از این گیاه برای افراد متاهل توصیه نمیشود)

 پروانه ها:

بیشترین استفاده از نماد پروانه در فنگ شویی برای درمان عشق و ازدواج می باشد، احتمالا به دلیل اینکه عشق بیشترین احساس دگرگون کننده ای را ایجاد می کند که شما احساس پرواز خواهید داشت. علاوه بر این مورد بعنوان درمان عشق فنگ شویی ، عاملی برای آزادی در انتخاب از بین تعداد زیادی از خواستگارها می باشد.

 

اسب ها:

اسب برمی گردد به دوره ایزدان بزرگ دنیا .اسب ها انرژی موفقیت، شهرت، آزادی و سرعت را به ارمغان می آورند. بنابراین اسب فنگ شویی را در همه قسمتها می توانیم استفاده کنیم بخصوص در قسمت شهرت خانه و همچنین در قسمت کار و حرفه که بسیار قدرت می دهد.

 

 

پرندگان: حواصیل، فلامینگو،لک لک، اردک، طاووس،بلبل و..

 هر پرنده ای دارای کیفیت منحصر به فرد خود می باشد: پرندگان نماد شهرت می باشند . بعضی مانند دو لک لک یعنی عشق برای همیشه که باید در جنوب غربی خانه یا اتاق استفاده شود. که برای همسران مناسب می باشد.

میوه ها: سیب ها، پرتقال ها ، درخت انار و .....

  انر‍ژی میوه ها در فنگ شویی ، انرژی باروری می باشد. استفاده از میوه ها مفهوم خاصی دارد مانند نماد دوام، ثروت ، رفاه، بهره وری و ... غالبا توجه فنگ شویی به رنگها و تعداد  بمانند  نمادینه بودن بعضی  میوه های خاص است.

 

 

  گره های اسرار آمیز

 

  از معمول ترین نمادهای مورد استفاده در فنگ شویی است. ترکیبی از 6 بار نماد ابدی شدن. این گره زندگی طولانی و شاد و پر از خوش شانسی را نمادینه می کند.

 

    بودا

 

 وقتی که شما یک سبک زندگی پر مشغله و گیج کننده دارید که شرحی از یک زندگی فعال است / یعنی انر‍ژی یانگ فنگ شوی بسیار مهم است که یک آرامش را در خانه ایجاد کنید / یعنی انرژی یین در خانه

 

 اژدها

 نماد اژدهای فنگ شویی یک درمان  قوی و مبارک و یک نماد خارق العاده از انر‍ژی یانگ / انر‍ژی مردانه می باشد. وجود مروارید و یا کریستال در پنجه اژدها باعث  قدرت، ثروت و فراوانی فرصت می باشد.

 

ماهی / آکواریوم

 معروفترین نماد ثروت در فنگ شویی ماهی آرووانا ویا ماهی ا‍ژدها می باشد. آرووانا یکی از عمومی ترین ماهی فنگ شویی برای ثروت و موفقیت است.ماهی کویی یا ماهی طلایی موثر هستند .

بهترین تعداد 9 عدد می باشد: 8تا به رنگ طلایی یا قرمز و یکی به رنگ سیاه

نکته: نباید آکواریوم در هر قسمتی از خانه استفاده گردد و یا اندازه آن نسبت به خانه باید تعیین گردد در صورتی که در خانه کوچک، آکواریوم بزرگ استفاده شود متاسفانه رابطه زناشویی در آن خانه به خیانت کشیده خواهد شد.

 

عناوین فنگ شویی:

 ارتباط فنگ شویی با عشق و ازدواج

- چه کنیم که همسر مورد دلخواه خود را بیابیم

- ارتباط سکس و ثروت

- روابط همسران در فنگ شویی

ارتباط فنگ شویی با کار و موفقیت های شغلی

-

/ 4 نظر / 84 بازدید
daniel

از اینکه این وبلاگ مفید رو راه انداختین ممنون .. امیدوارم موفق باشین

رزا

می تونم اسم کتابتون رو بپرسم؟

daniel

salam bety jan .. lotfan be web blog tun bishtar sar bezanin va matalebe tazeh bzarin ,, mamnoon

گلهای کاغذی

با سلام خدمت شما به جهت ثبت نام در کلاس ها و اطلاع از زمان برگزاری کلاس ها چطور و از چه طریقی می تونم اقدام کنم ؟ آدرس یا شماره تماسی اگر لطف کنین ممنون میشم ممکنه راهنمایی بفرمایید ........... ممنون